Organ Nakli

Böbrek, akciğer, pankreas, kemik iliği, kalp, karaciğer, kornea gibi birçok organ naklini başarılı bir şekilde uzman kadrolarla gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Karaciğer Nakli
Karaciğer nakli, hasta karaciğerin sağlam bir karaciğer ile değiştirilmesi işlemidir. Sadece ameliyat değil, hazırlık ve nakil sonrası süreçler de oldukça önemlidir. Önemli ve risk barındıran bu ameliyat için büyük damarlar kesilip dikilir. Oldukça dikkat gerektiren bu nakil ameliyatı için deneyimli kadromuz ile emin ellerdesiniz.

Böbrek Nakli
Böbrek nakli için böbrek, genelde 4. dereceye kadar akrabadan ya da beyin ölümü gerçekleşmiş insanlardan elde edilmektedir. Günümüzde ne yazık ki böbrek nakli için gerekli böbrekler ihtiyaçtan azdır. Birçok kemoterapi gören insan için çözüm yeni organ iken yetersiz sayılardan dolayı bu insanlar hayatlarını makineye bağlı yaşamaktadır.

Kalp Nakli - Görevini yapamayacak hale gelen kalbin, beyin ölümü gerçekleşmiş kişilerden alınan sağlıklı bir kalp ile nakil uygulayarak tedavi edilmesi işlemidir. Doku uyumu için detaylı incelemeler yapılır ve buna bağlı olarak uygunluk sağlandığında nakil gerçekleşebilir.

Kemik İliği Nakli - Çocukluk çağındaki lösemi hastaları için ilaçla tedavi yanıt vermediğinde kemik iliği nakli uygulanır. Başarı oranı %85’tir. Ana-kök hücreleri sağlam olan donörden alınan küçük miktardaki ilik, hastaya enjekte edilir. Miktar az olduğu için hastaya zararlı bir etkisi olmaz. Bu işlemden sonra 3 hafta içinde alınan örneklere göre kan hücrelerinde bir iyileşme varsa nakil süreci başlar. Günümüzde başarılı bir şekilde ilerleyen kemik iliği nakli ile lösemili çocuklar nakilden 1 yıl sonra sağlığına kavuşmaktadır.